dyrTSlaby

TADEUSZ SŁABY

(1929-2017)

28.03.2017 roku zmarł Tadeusz Słaby. W latach 1961-1962 pełnił funkcję dyrektora  Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Pracujących Sanockiej Fabryki Autobusów w Sanoku.

Tadeusz Słaby urodził się 9 maja 1929 roku we Frysztaku, gdzie ukończył szkołę podstawową w roku 1944. Następnie w 1948 r. Gimnazjum Mechaniczne w Rzeszowie. W 1950 zdał egzamin dojrzałości w Liceum Mechanicznym we Wrocławiu, kolejno rozpoczął  dwuletni staż pracy  w Sanockiej Fabryce Wagonów. Jako planista, a następnie technolog konstrukcji spawanych pracował w tym zakładzie do 1954 r. Równocześnie od 1950 r.  został dodatkowo zatrudniony w Szkole Przemysłowej przy Fabryce Wagonów w Sanoku jako nauczyciel dochodzący.  Następnie pracował na pełnym etacie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Ukończył  Studium Nauczycielskie w Katowicach i Politechnikę Krakowską. W latach 1955-56 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. pedagogicznych. Od 1956 r. pozostawał na stanowisku kierownika warsztatów szkolnych przez 19 lat, tj. do 1975 roku.

1.09.1961 roku została uruchomiona Zasadnicza Szkoła Zawodowa (przyzakładowa) przy SFA, która mieściła  się w pomieszczeniach  dzisiejszego Technikum Mechanicznego przy ulicy Stróżowskiej.

Od 13 września 1961 do 31 sierpnia 1962 Tadeusz Słaby pełnił funkcję dyrektora nowo powstałej szkoły. W późniejszym okresie swojego życia pan Tadeusz Słaby ponownie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. pedagogicznych w  Technikum Mechanicznym, a od 1980 r. pozostawał na stanowisku zastępcy dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośnie z siedzibą w Sanoku. Pracę w Centrum Kształcenia Ustawicznego zakończył 31.08.1986 r. przechodząc na emeryturę.