01-konk               „Modle się Panie żebym nie zasłaniał

był byle jaki ale przezroczysty(…)
              Aby już Ciebie tylko było widać”

22 marca 2017 roku odbył się VI  Ponadpowiatowy Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów Znani Twórcy Literatury Polskiej.Tematem tegorocznej edycji była biografia i twórczość kapłana – poety ks. Jana Twardowskiego. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego ZS3. W konkursowych zmaganiach udział wzięło 23 zespoły z gimnazjów powiatu sanockiego, brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego:

Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4 (Sanok), Gimnazja z Rzepedzi, Humnisk, Strachociny, Długiego, Zarszyna.

Konkurs składał się z dwóch części. Uczniowie rozwiązywali test w systemie Moodle oraz test czytania ze zrozumieniem inspirowany twórczością ks. Jan Twardowskiego (prezentacje multimedialne).

Konkurs prowadzili: Aleksandra Głuszko i Mateusz Mazur (2TK). Gimnazjaliści po raz kolejny zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, udowadniając tym samym, że życie i twórczość  księdza Jana Twardowskiego są  im dobrze znane i wspaniale interpretowane.

Sponsorzy: Urząd Miasta Sanoka, p. Jan Fuks.

Dziękujemy uczniom ZS3, którzy zaangażowali się i pomagali w sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

Konkurs  wiedzy :

I miejsce :  Gimnazjum   nr 1 Sanok