2-mat    W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku  po raz trzeci wzięli udział w konkursie matematycznym „Matematyka w Technice dla Technika” skierowanego do maturzystów Szkół Technicznych. Była to już siódma edycja tego konkursu zorganizowanego  przez  Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską.

Jak już wiadomo do etapu finałowego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Sebastian Tymejczyk z kl. IV TM.

Finał odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Komisja Konkursowa, której przewodniczył dr inż. Mirosław Malec, wyłoniła 7 laureatów z 5 szkół południowo-wschodniej Polski.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Sebastian Tymejczyk zajął bardzo wysokie trzecie miejsce.

Mając na uwadze fakt, że w tym roku szkolnym w wyżej wymienionym konkursie rywalizowało aż 1150 uczniów ze 100 szkół technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego jest to imponujący rezultat naszego ucznia.

Na uroczystym podsumowaniu konkursu w dniu 9 marca 2017 r. laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy Sebastianowi i jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia trudu nauki i chęci uczestnictwa w konkursach nie tylko matematycznych.

Zespół matematyków

Film z wręczenia nagród laureatom konkursu.