olimpiadaW dniu 24.02.2017r. odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Udział wzięli uczniowie z klasy 4TS (technik pojazdów samochodowych).

Do półfinału ogólnopolskiego, który odbędzie się 18 marca na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, zakwalifikowali się trzej najlepsi uczniowie:
1 miejsce  Władysław Koczerski    klasa 4TS
2 miejsce  Bartosz Cecuła              klasa 4TS
3 miejsce  Łukasz Grzybowski       klasa 4TS

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady oceniana jest  wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach olimpiady – mówi wicedyrektor szkoły Bogusław Bałut – organizator szkolnego etapu OTS.