Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku w poszerzaniu swojej działalności edukacyjno – wychowawczej od lat sięga po fundusze z Unii Europejskiej. Także i ten rok szkolny zaowocował kolejnym projektem, realizowanym w ramach programu Erasmus+., który polega na współpracy europejskich placówek edukacyjnych i władz oświatowych. W ramach zaplanowanych działań nauczyciele będą podnosić kwalifikacje pedagogiczne, wzbogacać warsztat pracy. Program ułatwia nauczycielom, pracownikom oświaty i uczniom poznanie różnych systemów edukacyjnych państw Unii Europejskiej i nie tylko.

Projekt „Treasure in Language” („Skarb w języku”) realizowany jest przez sześć szkół z następujących państw: Turcji, Włoch, Łotwy, Rumunii, Bułgarii i oczywiście Polski. Wymiana doświadczeń edukacyjnych, poznawanie rodzimych języków, historii i tradycji, komunikowanie się w języku angielskim czy stosowanie nowoczesnych technologii to tylko niektóre z elementów planowanych działań. W ramach projektu nauczyciele i uczniowie będą odwiedzać szkoły partnerskie.

I właśnie przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku wrócili z pierwszej wizyty, która miała miejsce we włoskim Lauro, nieopodal Neapolu (Campania). Efektem jest opracowanie szczegółowego harmonogramu dalszych działań oraz przygotowanie do kolejnej wizyty – tym razem wraz z uczniami.

Edyta Kulawiak – Roman

(koordynator projektu)