Pokazy z fizyki

W dniu 2.06 reprezentanci grupy „feniks” działającej w naszej szkole przygotowali niespodziankę dla młodzieży gimnazjalnej w Bukowsku. Uczniowie pod  przewodnictwem pani A. Pietryckiej zorganizowali ciekawe pokazy z fizyki.

Gimnazjaliści  obserwowali  latające rakiety, wpadające do butelki jajko, krople oleju w stanie nieważkości i młotek zrobiony z banana. Wielu z nich mogło zanurzyć rękę w ciekłym azocie lub sprawdzić temperaturę sztucznej mgły wytworzonej z wody.  Przedstawione doświadczenia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, w przyszłości liczymy  na dalszą współpracę  z tym gimnazjum.