HDK

W dniu 15 listopada w teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie odbyło się podsumowanie programu „Świadectwo dojrzałości społecznej” realizowanego w roku szkolnym 2009/2010. Obejmuje on wszystkich uczniów którzy w roku szkolnym oddali honorowo krew w województwie podkarpackim.

W uroczystościach tych już po raz drugi brali udział reprezentanci szkolnego klubu HDK przy Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku. Magdalena Wojtoń, Daniel Wójcik, Michał Mielecki wraz z opiekunem koła nauczycielką Mariolą Kosturską.

Otrzymali oni z rąk kuratora oświaty p. Jacka Wojtasa oraz Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Okręgu PCK  podziękowania i Świadectwa Dojrzałości Społecznej.

Była to już IV edycja programu którego organizatorami są Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpacki Zarząd Okręgowy PCK, RCK i K w Rzeszowie, Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie.

W podziękowaniu za oddaną krew uczniowie otrzymują świadectwa dojrzałości społecznej.

W tym roku do programu zostało zgłoszonych 57 szkół. Szkoła w Sanoku zgłosiła 98 krwiodawców i tym samym uplasowała się na 3 pozycji pod względem liczby zgłoszonych uczniów. Klub przy ZS nr 3 istnieje 15 lat. Corocznie uczniowie oddają ok. 30 litrów krwi. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie oddali rekordową ilość ok. 60 litrów krwi.

Obecnie klub liczy 57 uczniów, pod względem ilości oddanej krwi wyróżniają się:

  1. Wójtowicz Tomasz 1350 ml
  2. Węgrzyniak Kamil 1350 ml.
  3. Mazur Radosław 2250 ml.
  4. Mielecki Michał 1350 ml.
  5. Czopor Grzegorz 1350 ml.
  6. Zacharski Piotr 1350 ml.
  7. Żebrak Marek 1350 ml.
  8. Cupak Marcin 1350 ml.
  9. Wójcik Daniel 1350ml.
  10. Czech Dawid 2700 ml.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK