Konkurs "Deutsche landeskunde"29 marca w Lesku odbyła się IV Edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Po szkolnych eliminacjach pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę.

Uczniowie co roku przygotowują się do udziału  w konkursie, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu kulturoznawstwa i tym samym rozbudzając  zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.
W konkursie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego.

Cieszymy się , że uczeń naszej szkoły,  Mateusz Wiątek (klasa 3TK),  uzyskał satysfakcjonującą ilość punktów w części pisemnej konkursu, co pozwoliło mu zakwalifikować się do części ustnej (prezentacja wybranego kraju niemieckojęzycznego w języku niemieckim przy wsparciu przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej) i zajął ostatecznie 7 miejsce.

A oto pozostali reprezentanci naszej szkoły:

Misztak Dominik (2TM)
Mariusz Fal (3TK)