Turniej Motoryzacyjny 2011

W dniu  25.05.2011 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu odbył się finał wojewódzki XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 14 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały mistrzami powiatów. Turniej składał się z następujących konkurencji:   Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Obsługa samochodu, Pierwsza pomoc oraz Sprawnościowa jazda motorowerem i samochodem.  Organizatorem turnieju był WORD Przemyśl. Współorganizatorami byli: Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, WORD Rzeszów, WORD Krosno, WORD Tarnobrzeg.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Nasza drużyna zajęła I miejsce (nagroda puchar Wojewody Podkarpackiego p. M. Chomycz) zdobywając tytuł mistrzów województwa podkarpackiego. Drugie miejsce  ZSTiO z Jarosławia, 3 miejsce Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie, który po raz pierwszy rywalizował w tym   turnieju: Grzegorz Łosiak, Krzysztof Raksyk, Krystian Zaniewicz. Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

Nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością bardzo szczegółowych przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Bardzo dobrze nasza drużyna wypadła w konkurencji Obsługa motoroweru (1 miejsce) oraz w konkurencji Pierwsza Pomoc (3 miejsce). O zwycięstwie w bardzo wyrównanej rywalizacji zadecydowała konkurencja jazdy sprawnościowej motorowerem. Nasi chłopcy zdeklasowali rywali, zajmując trzy pierwsze miejsca wśród 42 uczestników . Dzięki temu w klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Raksyk zajął 3 miejsce, Grzegorz Łosiak 4, a Krystian Zaniewicz 8, zdobywając cenne nagrody.

„Chciabym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz siódmy będzie reprezentować województwo na finale centralnym, gdzie dotychczas najlepszym osiągnięciem było 4 miejsce.   Miejmy nadzieję, że w roku jubileuszu 50 lecia szkoły uda się „wskoczyć” wreszcie na podium, choć to tylko rywalizacja pomiędzy najlepszymi w Polsce. XV turniej finałowy odbędzie się w Myślenicach w dniach 10-12 czerwca. Na koniec chciałbym przekazać podziękowania dla Pani dyrektor Haliny Połojko oraz nauczycieli z Policealnej  Szkoły Medycznej w Sanoku za pomoc w przygotowaniu uczniów w konkurencji pierwszej pomocy”- mówił Bogusław Bałut.