florek2011aW roku szkolnym 2010-2011 uczniowie klasy 2Lz pod opieką mgr inż. Iwony Brząska, brali udział w XXII edycji Ogólnopolskiej Harcerskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. W tym roku zajmowaliśmy się problemem Eko - Nasadzenia przyłączając się do programu Pawła Pietrzyka nasadzenia drzew i krzewów owocowych w Polsce. Zajęliśmy III miejsce w XXII edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek" w kategorii szkół średnich, otrzymaliśmy również wyróżnienie od Nadleśniczego Nadleśnictwa Baligród mgr inż. Józefa Kosiby.

Poszczególne zadania wykonywane przez koła ekologiczne i drużyny harcerskie z całej Polski miały na celu uzmysłowić uczestnikom wartość rodzimych drzew owocowych oraz pożytków wynikających z ich uprawy .  W dniach 20-22 maja 2011 w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach podczas miał miejsce XIV zlot grup ekologicznych, które wypełniły wszystkie zadania HOAE „Florek”. Na zlot otrzymała zaproszenie również nasza grupa.

Podczas zlotu w Myczkowcach prezentowałyśmy sprawozdania z przeprowadzonych działań, wykonałyśmy wystawę konkursową, przeprowadziłyśmy grę ekologiczną . Odbyłyśmy pieszą wycieczkę do Nadleśnictwa Baligród, zobaczyłyśmy m.in. jak rośnie szkółka leśna, dowiedziałyśmy się co to znaczy „Urządzanie Lasu”, uczyłyśmy się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, wzięłyśmy udział w quizie przyrodniczym.

Na zlocie w Myczkowcach Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku reprezentowały Anita Ambicka, Agnieszka Błażejowska i Aneta Gawlewicz.

Zadania HOAE „Florek” wykonywali uczniowie klasy 2LZ: Agnieszka Błażejowska, Anita Ambicka, Aneta Gawlewicz, Monika Wajda, Karolina Żak, Paulina Klimowicz, Justyna Maślak, Justyna Pieprzak, Diana Śmiałecka, Gabriela Sobolak, Anna Wilusz, Justyna Rajtar, Joanna Małek, Ewelina Mołczan, Jakub Adamski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.