zawody   25.05.2018r.  odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu „BAZY DANYCH - Klasy IV dla Klas III”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie u młodzieży wiedzy informatycznej z zakresu programowania PHP, obsługi baz danych MySQL oraz projektowania baz danych w programie Access, a także promowanie uczniów wyróżniających się uzdolnieniami informatycznymi. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 39 uczniów klas trzecich o profilu technik informatyk Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku.

   Uczestnicy startowali w jednej dwóch kategorii: Bazy Danych Access oraz Administrowanie Bazami Danych  - SQL. Konkurs w każdej z kategorii składał się z  dwóch etapów: etap I polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, natomiast w etapie II należało wykonać zadanie praktyczne. Rywalizacja w obu kategoriach była niezwykle wyrównana. Maksymalnie można było uzyskać w kategorii Access 30 punktów (20 za rozwiązanie testu i 10 za zadanie praktyczne), w kategorii SQL 20 punktów (10 za rozwiązanie testu i 10 za zadanie praktyczne).

   Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

 

W kategorii Bazy Danych Access (max 30pt)

Miejsce I Maciejewska Patrycja klasa 3Tk (25pt)

Miejsce II Zimoń Marek klasa 3Tf (22pt)

Miejsce III Myćka Grzegorz klasa 3Tf (21pt)

Miejsce IV Czmyr Marcin klasa 3Tf (20pt)

Gawor Katarzyna 3Tf (18pt), Łubiarz Klaudia 3Tf (15pt), Kurek Amelia 3Tf (15pt)

 

W kategorii Administrowanie Bazami Danych  - SQL (max 20pt)

Miejsce I Hyleński Dawid klasa 3Tk (19pt)

Miejsce II Mrózek Łukasz klasa 3Ti (18pt)

Miejsce III Janik Piotr klasa 3Tk (17pt)

Miejsce IV Wydrzyński Michał klasa 3Tk (16pt)

Ślusarczyk Jakub 3Ti (15pt), Gagatko Dominik 3Tk (15pt), Nowakowski Damian 3Tk(15pt),
Wach Katarzyna 3Tf (14pt), Mazur Mateusz 3Tk (14pt), Huczka Marcin 3Tk (14pt)

     

   Konkurs przygotowali i przeprowadzili uczniowie klas czwartych o profilu technik informatyk: Magdalena Drozd z klasy 4Ti oraz Daniel Kiczorowski z klasy 4Ti (stypendyści projektu Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2017/2018).

 

Konsultacje techniczne: Iwona Brząska

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK